Taşıma / Konveyör

Taşıma ve konveyör uygulamalarında birbirinden farklı 12 ürün grubumuzda müşterilerimize hizmet veriyoruz.  Dizme, taşıma, yıkama, süzme, soslama, çekme, sıralama ve benzeri işlemler yapan bütün konveyör sistemleri için bir çözümümüz var. Size özel tasarımları bütün hassaslığı ile gerçekleştirebilecek üretim kabiliyetlerine hakim ve hazırız. Hassas pozisyonlama, sertifikasyon, özel nitelikler (antistatiklik, silinebilirlik, yıkanabilirlik vb.), ağır yük taşıma gibi isterleri karşılayan geniş ürün grubumuz var.

Taşıma / Konveyör Kayışınızı Seçin

Synchro-Power® Sonsuz Ekli Poliüretan Zaman Kayışları

Açık uçlu zaman kayışlarının 4 farklı özel teknik kullanılarak sonsuz hale getirilmesi ile imal edilir. Basit ancak dur/kalk gerektiren taşıma uygulamalarında tercih edilir. Farklı enlerde ve özelliklerde olabilirler.

PVC/PU Düz Konveyör Bantlar Kayışlar

Kumaş katmanlı PVC, poliüretan, silikon ve TPO malzemelerden imal edilen genel maksat konveyör kayışlarıdır. Çalışma ve taşıma yüzeyleri için çeşitli seçenekleri vardır. Çok çeşitli yapısı için bütün konveyör ve taşıma uygulamaları için uygundur. Özel yapılı seçenekleri ile yıkama gerektiren veya sertifika gerektiren (FDA, ATEX vb.) uygulamalarda kullanılabilirler.

Kaplamalı Kayışlar

50’den fazla farklı kaplama malzemeleri ile kauçuk veya poliüretan kayışların düz bantların üzerine kaplanarak imal edilir. Konveyör üzerinde taşınan malzemeye göre tutuculuk, gıdaya uyumluluk, temizlenebilirlilik, sıcaklığa dayanım gibi bir çok özelliğin kayışa kazandırılması için tercih edilir.

Sonsuz Karkas Düz Konveyörler

4 farklı kumaş seçeneği ve 20’den fazla kaplama malzemesi seçeneği ile gerçek sonsuz karkas örgü düz kayışlardır. Özelleştirilebilir ve özel örgü karkas yapısı ile en küçük çaplı kasnaklarda bile kolaylıkla çalışır. Gıda temasına uygun versiyonları mevcuttur. Kalibre edilmiş kalınlığı ile kayış kaynaklı balans ve hatalar oluşmaz.

Gıda Uyumlu FDA Konveyörler

Termoplastik poliüretan malzemeden imal edilen gıda temasına uygun FDA ve EU sertfikalı monolitik / homojen konveyör bantlardır. İşletme maliyeti açısından oldukça uygun olması sebebiyle modüler bantlar ve kumaş katmanlı bantlar yerine tercih edilirler.

Superflex® Poliüretan Zaman Kayışı

~1.500mm – 12.500mm aralıkta çeşitli diş profili ve hatve seçenekleri ile 5 farklı kord ile istenilen diş sayısında üretilebilir. TPU ve özelleştirilebilir yapısı sayesinde yüksek güç gerektiren taşıma ve çekme uygulamalarında tercih edilirler.

Profilli Kayışlar

TPU malzemeden imal edilen özel şekilli profil/takoz/ asker parçalar kayışların üzerine 4 farklı kaynak yöntemi ile kaynatılarak imal edilir. Taşıma esnasında itme, dizme, sıkıştırma veya pozisyonlama gerektiren durumlarda sıklıkla tercih edilir.

Vakum Konveyörleri ve Kayışları

Vakum gerektiren taşıma uygulamalarında zaman kayışı, düz kayışlar, konveyör bantlar ve özel hibrit çözümleri ile taşıma sağlar. Taşıma esnasında dur/kalk veya yüksek hızlı taşıma gerektiren uygulamalarda sıklıkla tercih edilir.  Hassas delik pozisyonu ve tutucu kaplamalar ile malzemelerin havada taşınmasına da imkan verir.

Özel Taşıma ve Konveyör Uygulamaları

Taşıma ve konveyör işinin standart çözümler ile karşılanamadığı durumlarda her zaman bir çözümünüz var. Balık gibi kaygan ürünlerin bile hassas pozisyonlamasına imkan tanıyan veya 180C’de çalışabilen silikon kayışlar gibi pek çok zorlu problemi çözüme ulaştırdık.

Poliüretan Yuvarlak ve V Kesit Kayışlar

Termoplastik poliüretan malzemeden 10’dan farklı sertlik, özellik ve renk seçeneği ile kord destekli , delikli veya düz şekilde imal edilirler. Basit taşıma işleri için en uygun çözümdür. Dönüşlü konveyörlerde gerekli yönlendirme ruloları yapılırsa rahatlıkla kullanılabilirler. Gıda temasına uygun versiyonları da vardır. Basit güç aktarım işlerinde de kullanılırlar.

Poliüretan Beşköşe-Altıköşe Kayışlar

Termoplastik poliüretan malzemeden 10’dan farklı sertlik, özellik ve renk seçeneği ile kord destekli , delikli veya düz şekilde imal edilirler. Basit taşıma işleri için en uygun çözümdür. Köşegen yapısı sayesinde ürüne zarar vermeden veya iz yapmadan rahatlıkla taşıma işini yerine getirir. Basit güç aktarım işlerinde de kullanılırlar.

Poliüretan T Profil Kayışlar

Termoplastik poliüretan malzemeden istenilen form ve şekilde özel olarak imal edilebilirler. Düz bir üst yüzeyi olanları için yüzeylere form ve desen verilebilir, kaplama yapılabilir. Gıda temasına uygun sertifikalı versiyonları da mevcuttur.

Neden Biz?

Güvenilir, Tecrübeli, Doğru ve Bilgili

Orhan Sanayi Kayışları 40 yıllık ürün ve uygulama birikimi ile müşterilerine kayış sistemlerinde hizmet verir. Güvenilir ve doğru bilgi birikimi ile en doğru ürünü ve çözümü sizlere sunar. Tecrübeli ve bilgili çalışanları ile doğru bilgiye hızlıca ulaşır sorularınızın ve sorunlarınızın üstesinden kolaylıkla gelirsiniz. Uygulama mühendisliği alt yapısı ile teknik hesaplar, tablolar konusunda müşterilerine yardımcı olur. Eğitim faaliyetleri ile kayış sistemleri, tasarım, ürün çeşitleri, bakım ve onarım faaliyetleri üzerine müşterilerin personel eğitimlerine katkı sağlar.

Çözüm Odaklı Müşteri Hizmetleri

Müşterilerimizin yedek parça ve ürün tedarik süreçlerine çözüm odaklı süreç yönetimimiz ile olumlu katkı sağlarız. Ürün ve hizmete ulaşmak bazen satınalma ve teknik birimler için sıkıntılı bir sürece dönüşebilir. Birincil amacımız bu gibi durumlarda müşterilerimizi rahatlatabilecek hızlı çözümler sunmaktır. Derin teknik ürün bilgimiz ve 40 yıldır farklı farklı sektörlerden edindiğimiz makina ve uygulama tecrübemiz ile ürün ve hizmet çözümleri üretiyoruz.

Menü